Македонска народна носија

6.000,00 ден

Спореди

Опис

Македонска народна носија машка од Скопска Црна Гора

Содржи :

  • кошула памучна украсена со монистра ,везена , на крајот поплетена
  • пантолони бели памучни
  • елече украсено со срмени гајтани
  • појас украсен со монистра и гајтан
  • чорапи плетени

Осврти

Сè уште нема коментари

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават преглед.