Македонска народна носија

6.600,00 ден

Спореди
2022095/006. На залиха не се применув . , , , .

Опис

Македонска народна носија женска , празнична од Скопска Блатија

содржи:

  • кошула со срма украсена , вез пунетица
  • околувратник украсен со срма
  • појас ѕуница волнен, ткаен
  • фута ткаена , волнена ,украсаена со чипка и монистра
  • марама со рачно плетена чипка и монистра
  • чорапи плетени , волнени

 

 

 

Осврти

Сè уште нема коментари

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават преглед.